نکات مهم قبل از سفر

5 نکته که ممکن است در طی سفر شما را اذیت کند! + راه حل

سفر یکی از بهترین کارها و تجاربیست که هر کسی در زندگی می تواند داشته باشد.سرمایه گذاری ها معمولا برای کسب و کارها صورت می گیرد! اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که برای روحتان سرمایه گذاری کنید؟ سفر همان سرمایه گذاری پر سودی است که بعد ها به دردتان خواهند خورد.

روح انسان همواره به دنبال آزادی است و سفر به شما احساس آزادی می بخشد.اما سفرها همیشه به همان زیبایی که در عکس هایی که دوستانتان به شما نشان می دهند نیست! ممکن است ندانید و اذیت شوید! در ادامه 10 نکته مهم که ممکن است شما را در مسافرت ها اذیت کند را آورده ایم + راه کارهایی در مقابله با آن ها.با ما همراه باشید.

1-مسیر سفر همیشه آنطور که از قبل تعیین کرده اید پیش نخواهد رفت!

قبل از سفر همیشه به مقصد فکر می کنید! متاسفانه مسیرها می تواند خستگی را بر تن شما باقی بگذارند و کاری با شما بکنند که به محض رسیدن به مقصد نیاز داشته باشید یک روز کامل را استراحت کنید! اینطور به خودتان می آیید و می بینید یک روز سفرتان را به جای گشت و گذار صرف خوابیدن کرده اید!

یادم نمیرود زمانی که برای یک سفر 2 شبه به سلمانشهر (متل قو) رفتم و آنقدر جاده چالوس و هزار چم شلوغ و خسته کننده بود و آنقدر در ترافیک قائم شهر ماندیم که وقتی ساعت 6 ظهر به مقصد رسیدم، تا فردای آن روز خوابم برد و یک روز کامل در شب های مازندران و هوای خوبش در شب را از دست دادم.

راهکار

مسیرهای خود را مشخص کنید و تنها به مقصد فکر نکنید! در شرایطی مانند شرایط نزدیک به عید، جاده هایی مانند چالوس و اتوبان های تهران_شمال بسیار شلوغ تشریف دارند.سعی کنید ترجیحا آزادراه ها و بزرگراه ها را در ایام شلوغ برای سفرتان انتخاب کنید.

در این بین برخی از شرکت ها (از جمله خود ما) یک خدمت ویژه به نام اجاره ون مسافرتی را ارائه می دهیم! بدین شکل با هزینه بسیار کم برای هر نفر و بدون رانندگی می توانید به سفر بروید همانطور که با خودرو شخصیتان می روید! تازه در کنار عزیزانتان!

2-ساعت های طولانی روی یک صندلی بنشینید!

به یاد دارم چندین سال پیش با قطار به مشهد سفر کردم و وقتی خواستم به شهر خودم برگردم، در گیت تحویل بلیط شخصی به من گفت قطاری که باید با آن سفر کنید دچار اختلال فنی شده است و می بایست در یک قطار درجه 2 مسیر را طی کنید! من هم چاره ای نداشتم و مجبور شدم 12 ساعت را در آن قطار روی یک صندلی و دور از هیجان بگذرانم! راستش را بخواهید خیلی هم مسیر دیدنی در انتظارم نبود!از آن روز به بعد دیگر هیچگاه با قطار سفر نرفتم!

هواپیماها و سفرهای هوایی نیز می توانند تاخیر داشته باشند اما به نظر من از قطار خیلی بهترند!

راهکار

بیایید بهترین وسیله نقلیه برای مسافرت را انتخاب کنید! وسیله نقلیه مناسب می تواند بار بسیار زیادی را از دوشتان بر دارد.وسیله نقلیه راحت می تواند تا حد زیادی خستگی سفر شما را کاهش دهد.صندلی های راحت، سیستم تحویه، انعطاف پذیری در توقف و استراحت و … همگی می توانند انرژی از دست رفتتان را آرام آرام به شما برگردانند.

3-غذاها همیشه باب میلتان نیستند!

خود من خیلی غذایی هستم! حتی گاها وقتی ساعت غذا خوردنم عقب یا جلو می افتد عصبی می شوم! خیلی هم به کیفیت غذا اهمیت می دهم! یادم می آید در سفر به گرگان میخواستیم قیمه درست کنیم! همه تدارکات را دیدیم و قیمه را بار گذاشتیم و در آخر کار یادمان آمد رب گوجه همراه نداریم و بدتر از آن اینکه وسط جنگل بودیم! یعنی هیچ دسترسی به رب گوجه نبود!!!

خورشت قیمه ما شبیه به آب کله پاچه شده بود :))) خیلی هم طعم خوبی نداشت! این موضوع تازه مربوط به چندین سال پیش بود! الان با وجود ویروس کرونا شخص من به هر رستورانی اعتماد ندارم مخصوصا اگر شلوغ باشد!

شاید در سفر مجبور باشید خرچنگ بخورید!!

راهکار

به نظر من غذا را خودتان در سفر با توجه به شرایط کنونی درست کنید! اما چکار کنیم که در مسافرت غذا ها بد نشوند! سعی کنید یک بار غذاها را در خانه درست کنید و تمام ابزارها و مواد غذایی را که مصرف کرده اید یادداشت کنید و در لیست خرید خودتان قرار دهید.

4-زبان های محلی و پیچیدگی آن در ذهن شما نمی گنجند!

به هر حال اگر خیلی اهل مسافرت باشید، دیگر جاهای معمول مانند کیش و یا شمال کشور شما را ارضا نخواهد کرد و ممکن است دوست داشته باشید به عشایر چهارمحال بختیاری سر بزنید و سبک زندگی ایشان را ببینید! خودتان هم می دانید در آن حالت دیگر نمی توان به زبان مشترک همه انسان ها یعنی لبخند و یا اشاره سر اکتفا کرد!

خود من در شهر بانه تمام تلاشم را کردم تا به یک دست فروش بفهمانم که یک فلش 32 گیگ سامسونگ می خواهم اما در نهایت موفق نشدم 🙂 ! البته خوشبختانه دوستم به زبان کردی مسلط بود و این مشکل حل شد!

راهکار

حتما یک راهنمای سفر که بومی همان محیط است را در میان آشنایان و یا دوستان خودتان پیدا کنید و با وی سفر کنید! همین!!!

5-گول عکس های اینترنتی یا کاتالوگ های آژانس های مسافرتی را نخورید!

ممکن است در وبسایت های مختلف مثلا جستجو کنید “قلعه رود خان” ! در عکس های موجود می بینید که آسمان کاملا آبیست و مه تمام روستا را گرفته است به نوعی بسیار رویایی! در کاتالوگ ها نیز می بینید یک تکه از بهشت را عکس برداری کرده اند! عزیزان این عکس ها هزار بار ادیت می شوند و رنگ ها در مناطق مختلف به زیبایی عکس نیستند.حتی ممکن است در برخی از تصاویر مناظری را مشاهده کنید که در حالت عادی امکان رفتن به آنجا ممکن نیست (مثلا مال رو است)

راهکار

انتظار واقع بینانه داشته باشید.اگر در تجربه های اول سفرتان هستید، به سفر رویایی نگاه نکنید.همه مناظر زیبا هستند اما به آن اندازه که عکس برداری می شوند نه! اینطور لذت بیشتری نیز خواهید برد.

ایران ون در حال بروز رسانی این مقاله است.لطفا صبور باشید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.